logo biomax

Nietolerancja pokarmowa

1. Na czym polega nietolerancja pokarmowa?

Nietolerancja pokarmowa jest pewnego rodzaju nadwrażliwością organizmu po spożyciu określonego rodzaju żywności lub jej składników, przy czym objawy pojawiają się zazwyczaj nie natychmiast lecz po kilku godzinach a nawet kilku dniach od zjedzenia nietolerowanego pokarmu.Nietolerancja pokarmowa z tego powodu nazywana jest „opóżnioną alergią pokarmową”, alergia występuje często bezpośrednio lub kilka godzin po spożyciu alergizującego produktu.

W przypadku alergii organizm reaguje nawet na nieznaczną ilość alergenu, natomiast w przypadku nietolerancji pokarmowej spożycie niewielkich ilości szkodliwych pokarmów może nie powodować żadnych objawów.Jednak spożycie większych ich ilości lub przez dłuższy okres czasu, nietolerowane produkty mogą być przyczyną wielu schorzeń , nie zawsze dotąd łączonych z odżywianiem.

2. Objawy i schorzenia, które mogą być spowodowane nietolerancją pokarmową.

Nietolerancja pokarmowa może wywoływać różne objawy :
– bóle brzucha
– wzdęcia
– zaparcia
– bóle reumatyczne
– migreny
– wysypki skórne
– swędzenie skóry
– senność
– zmęczenie
– brak energii
– problemy z koncentracją
– stany lękowe i depresyjne

Nietolerancja pokarmowa może powodować problemy z nadwagą, choroby układu trawiennego, oddechowego, miażdżycę, nadciśnienie, cukrzycę, bóle kości, reumatoidalne zapalenie stawów. Istnieje hipoteza , że nietolerancja pokarmowa może mieć wpływ na Chorobę Hashimoto,chorobę Leśniowskiego-Crohna, atopowe zapalenie skóry, łuszczycę, fibromialgię, zespół jelita drażliwego, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, autyzm, ADHD, stwardnienie rozsiane. Dlatego tak ważne jest aby mieć możliwość otrzymania informacji jakie produkty są przez nasz organizm nietolerowane.

3. Testy na nietolerancję pokarmową

Test na nietolerancję pokarmową przeprowadzany przy użyciu biorezonansu

elektromagnetycznego jest bezinwazyjny, bezbolesny, wykorzystuje on fizyczne częstotliwości poszczególnych pokarmów / dlatego nie jest to test z krwi / i polega na sprawdzeniu reakcji organizmu pacjenta na częstotliwości kolejnych rodzajów pokarmów.

Wynik testów na nietolerancję pokarmową jest natychmiastowy, istnieje możliwość sprawdzenia wielu pokarmów, dodatków do żywności, konserwantów , barwników, itp. a nawet produktów przyniesionych przez pacjentów, co nie jest możliwe w żadnych testach z krwi.

Testy na nietolerancję pokarmową za pomocą biorezonansu można wykonywać u małych dzieci od 3 miesiąca życia.

4. Rodzaje testów na nietolerancję pokarmową

test mały (58 rodzajów pokarmów)
test duży (200 rodzajów pokarmów)
test konserwantów, barwników (87 rodzajów)
test kompleksowy ( test duży 200 + test konserwantów 87)